Tomasz Awdziejczyk

Tomasz Awdziejczyk. Urodzony w Warszawie. Studia plastyczne odbył na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Toruniu min. u prof. Stanisława Borysowskiego oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie min. w pracowni prof. Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom w pracowni prof. Janusza Przybylskiego uzyskał w 1988 Roku. Dzieła Tomasza Awdziejczyka znajdują SIĘ W Muzeum Diecezjalnym wag Drohiczynie, w Galerii Narodowej im. Davida Kakabadze w Kutaisi Gruzja, Galerii Zervas sztuki. w Patras wag Grecji, BWA wag Olkuszu, a także wag kolekcjach Prywatnych i Publicznych w Kraju oraz w USA, Grecji, Gruzji, Kanadzie, Francji, Niemczech, Japonii, Słowenii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii. W 2007 r. otrzymał II nagrodę na międzynarodowym Konkursie malarskim Jidvei Inter Art w Aiud w Rumunii. Wykładowca w Podyplomowym Studium Marszandów í Kolekcjonerów Polskiej Akademii Nauk W 2011 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego R. Zdrojewskiego przyznał mu Odznaczenie “Zasłużony Dla Kultury Polskiej”. Pełnił funkcje wiceprezesa ZPAP Okręgu Warszawskiego. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Fundacji Kultura Jedwabnego Szlaku, która promuje polska sztukę w Azji i buduje pomost kulturowy Pomiędzy krajami Europy i Azji oraz jest prezesem Fundacji V ART zajmująca się promocją kultury i sztuki oraz turystyką.